Портър и Йокич имат страхотни вечери, водят Нъгетс до победа със 113-100 над Никс
AP News | 2024-03-22 | 05:56:49

ДЕНВЪР (AP) — Майкъл Портър-младши имаше сензационна стрелба вечер по пътя си към 31 точки, Никола Йокич записа своята 22-ра тройка- дубъл на сезона и Денвър Нъгетс удържаха Ню Йорк Никс за победа със 113-100 в четвъртък вечер.

Йокич завърши с 30 точки, 14 борби и 11 асистенции, докато действащият шампион Нъгетс се подобри до 13 -2 след почивката на All-Star и се изкачи в рамките на процентни точки от първото място в Западната конференция.

Портър беше 13 от 16 от полето – включително пас към себе си извън стъклото за забивка – и 2 от 2 от линията за наказателно хвърляне. Портър също имаше три тройки, които му донесоха 193 за сезона и надминаха марката на Дейл Елис за един сезон в отбора, поставена през 1996-97.

Джамал Мъри добави 23 точки, преди да накуца от пода с малко по-малко остава минута, след като нарани глезена си. Нъгетс бяха силно концентрирани за този мач след загубата с 38 точки от Никс на 25 януари в Медисън Скуеър Гардън, най-неравномерната загуба на Денвър за сезона.

Денвър водеше с 12 в началото на четвъртата четвърт, но Никс го намалиха до 90-88 при оставащи 8:19. Нъгетс бързо вкараха стартовете и сложиха спирачки на офертата за завръщане.

Джейлън Брънсън вкара 26 точки, а Исая Хартенщайн имаше 20 за Никс, чиято серия от четири победи спря. Резервите на Ню Йорк превъзхождаха резервната скамейка на Денвър с разлика от 30-13.

Донте ДиВинченцо събори три тройки, за да му даде 219, което е второто най-много за сезон в историята на Никс. Евън Фурние постави отборен рекорд с 241 през 2021-22 г.

Йокич почти направи трипъл-дабъл до полувремето с 16 точки, девет борби и 10 асистенции. Преди мача треньорът на Никс Том Тибодо похвали сръбския център. Тибодо, заедно с останалата част от лигата, се опитва да разбере дали е най-добре да отнеме джъмпера на Йокич или визията му на корта. Йокич имаше удар в четвъртата четвърт, ударен от горната част на таблото и влезе. Той също така отправи пас към ъгъла, който постави Портър за 3 точки в третата четвърт.

„Те играят страхотен баскетбол, до голяма степен, заради начина, по който той играе“, каза Тибодо.

Разбитите Никс продължават да са без ОГ Ануноби (десен лакът), Джулиъс Рандъл (дясно рамо) и Мичъл Робинсън (ляв глезен). Thibodeau каза преди мача, че Anunoby остава ден за ден. Попитан дали се притеснява, че часовникът започва да изтича, за да оздравее Рандъл, Тибодо отговори: „Контролирайте това, което можете да контролирате. ... Просто продължавайте да работите върху това. Никога не знаеш кога ще се обърне. Това е начинът, по който трябва да подходим.“

Никс: домакин на Бруклин в събота вечер.

Нъгетс: в Портланд в събота вечер.